14 marca 2018 8:50

Morawiecki: Premier Theresa May ma silnego sojusznika w Polsce

Mateusz Morawiecki, premier, Theresa May, Wielka Brytania, Polska, UE, NATO, Rosja, Skripal
YouTube

– Premier Theresa May ma silnego sojusznika w Polsce. Brytyjskie bezpieczeństwo jest kluczowe dla NATO i UE – napisał premier Mateusz Morawiecki na twitterowym koncie.

Rzecznik ambasady Rosji w Londynie potwierdził w nocy z wtorku na środę że Rosja nie odpowiedziała na ultimatum W. Brytanii wobec Rosji w sprawie okoliczności ataku na Siergieja Skripala i Julię Skripal.

„Rosja nie odpowie na ultimatum Londynu do czasu otrzymania próbek substancji chemicznej (użytej do ataku)” – powiedział Agencji Reutera rzecznik ambasady Rosji w Wielkiej Brytanii. Podkreślił, że Rosja nie była zamieszana w ten atak. Dodał, że jakiekolwiek „groźby karnych posunięć wobec Rosji spotkają się z odpowiedzią”. Wcześniej podobne oświadczenie opublikowało rosyjskie MSZ.

Theresa May dała czas do środy rosyjskim władzom na wyjaśnienie okoliczności ataku na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córkę Julię Skripal.

May zapowiedziała że w razie niespełnienia jej żądań przedstawi w środę w Izbie Gmin dalsze kroki brytyjskiego rządu. Wśród możliwych scenariuszy jest m.in. wydalenie rosyjskiego ambasadora w Londynie.

– Premier Theresa May ma silnego sojusznika w Polsce. Brytyjskie bezpieczeństwo jest kluczowe dla NATO i UE – napisał premier Mateusz Morawiecki na twitterowym koncie.

M.N.Telewizja Republika, media, Twitter

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy