22 marca 2019 10:06

Minister Zalewska apeluje do nauczycieli! "Jesteśmy z nauczycielami, ale przede wszystkim - z uczniami"

Zalewska, uczniowie, ZNP, nauczyciele, podwyżki, broniarz
twitter.com/men_gov_pl

Jesteśmy z nauczycielami, ale przede wszystkim jesteśmy z uczniami - podkreśliła w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Jesteśmy cały czas w dialogu, ale prosimy nauczycieli, byśmy rozmawiali spokojnie, w miejscach do tego przeznaczonych - zaapelowała.

Szefowa MEN podczas apelu, który wygłosiła do nauczycieli w związku z zapowiadanym strajkiem w oświacie, zapewniła, że resort chce rozmawiać o kształcie wynagrodzeń. "Chcemy rozmawiać o tym, jak wynagrodzenia i ich struktura powinna się kształtować" - przekonywała.

 

"Jesteśmy cały czas w dialogu" - zaznaczyła. Zwróciła się też do nauczycieli o to, by rozmawiać spokojnie i w miejscach do tego przeznaczonych, jakim jest na przykład Rada Dialogu Społecznego.

 

Zalewska powiedziała, że do MEN i do kuratorów oświaty przychodzą "setki maili" od rodziców i uczniów, którym emocje związane ze strajkiem słyszane w mediach i na szkolnych korytarzach "przeszkadzają w tym, by myśleć spokojnie o egzaminach".

 

"Jesteśmy z nauczycielami, ale przede wszystkim jesteśmy z uczniami" - podkreśliła minister. "Bądźmy razem z dziećmi. Bądźmy z nimi przy egzaminach. Rozmawiajmy" - zaapelowała do nauczycieli.

 

"Dzieci mają spokojnie się uczyć, realizować podstawy programowe, mają spokojnie zdawać egzaminy. Wszystkim nam zależy na ich przyszłości" - wskazała Zalewska.

M.N.„Super Express"

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy