14 września 2017 13:00

Macierewicz: Ćwiczenia "Zapad-17" są zagrożeniem dla bezpieczeństwa całego regionu

zapad-17, antonii macierewicz, Rosja, Białoruś
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

– Niejasne są dla mnie powody, dla których Rosja i Białoruś organizują aż tak duże manewry i z tak jasno określonym scenariuszem – powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

 

Według szefa MON, trwające ćwiczenia to "zagrożenie dla bezpieczeństwa regionu". Antoni Macierewicz zwraca uwagę, że manewry nie mają charakteru obronnego, defensywnego. – Mają w sposób oczywisty charakter ofensywny i to skierowany przeciwko Polsce, Litwie i w dużej części przeciwko Ukrainie – stwierdził minister.

Szef resortu obrony podkreślił, że rosyjska agresja jest tym bardziej niezrozumiała, że ani Polska ani inny członek NATO, nie podjął żadnych agresywnych działań.

– Nasz kraj wyłącznie gromadzi środki obrony. Tymczasem ze strony Rosji mamy ciągłe prowokacje i dążenia do uzyskania zmiany relacji sił na wschodniej flance NATO – ocenił minister Antonii Macierewicz.

Więcej o manewrach „Zapad-17” czytaj TUTAJ.

J.PTelewizja Republika, IAR, polskieradio.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy