13 lutego 2018 17:06

Lwy pożarły kłusownika

LEY, kłusownik, amunicja, STRZELBA, RPA, dzikie zwierzęta
Wikimedia Commons

Do tragedii doszło w pobliżu Parku Narodowego Krugera (RPA). Mężczyzna został pożarty przez lwy – jak ustalono, był on najprawdopodobniej kłusownikiem, ponieważ znaleziono przy jego ciele myśliwską strzelbę oraz amunicję. O całej sprawie informuje BBC.

Do tragicznego zdarzenia doszło w zeszły piątek. Wstępne raporty sugerowały, że mężczyzna był robotnikiem rolnym. Kilka godzin później przy fragmencie jego ciała znaleziono jednak broń i amunicję.

– Wszystko wskazuje na to, że ofiara polowała, gdy została zaatakowana przez lwy – powiedział w rozmowie z BBC rzecznik policji Limpopo Moatshe Ngoepe. Mężczyzna dodał, że lwy zjadły prawie całe ciało, pozostawiając jedynie głowę i nieliczne szczątki.

Na terenie Parku Narodowego Krugera często dochodzi do kłusownictwa. Części ciał lwów są bowiem stosowane w tradycyjnej medycynie regionu.

M.N.onet.pl, interia.pl, BBC

OSTATNIENajnowsze

XXVI Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018
Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.


DołączProgramy