2 września 2017 16:10

Lewandowski po meczu z Danią: wszystko zawiodło

Robert Lewandowski, MŚ 2018
facebook.com/LaczyNasPilka

– W tym meczu zabrakło wszystkiego. Nie jesteśmy drużyną, która bez zaangażowania, walki oraz idealnego podejścia do meczu może wyjść na boisko i sobie "pykać". Dzisiaj nie graliśmy swojej piłki, ale to, co chcieli Duńczycy – powiedział Robert Lewandowski po porażce z Danią 0:4 w meczu eliminacji mistrzostwa świata.

– Niepotrzebnie walczyliśmy z nimi przy tych długich piłkach, przy ich wzroście. Powinniśmy więcej grać piłką, a my stosowaliśmy długie podania. To było dla Duńczyków idealne. Daliśmy się złapać na ich taktykę. Jeśli byłem podwajany, to mogliśmy to wykorzystać. Wszystko szwankowało. To już historia, teraz trzeba wygrać z Kazachstanem – podsumował nasz kapitan.

Na to, że Dania była "pod każdym względem" lepsza i wygrała zasłużenie zwrócił uwagę również Zbigniew Boniek. Prezes PZPN zaznaczył jednak, że to Polacy jest na pierwszym miejscu w grupie i "prawdopodobnie pojadą do Rosji, jeżeli w następnych dwóch spotkaniach będą potrafili zagrać spokojnie i wygrać".

– Na pewno trzeba wyciągnąć wnioski. Byliśmy słabi indywidualnie, taktycznie, fizycznie, mentalnie. Czasami są takie mecze, które nie wychodzą. Duńczycy byli dobrzy – powiedział Boniek.

J.Ppolsatnews.pl

OSTATNIENajnowsze

XXVI Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018
Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.


DołączProgramy