25 maja 2019 18:11

Lady Gaga skrytykowała prawo antyaborcyjne w Alabamie. "To hańba. Modlę się za wszystkie kobiety, które ucierpią"

Lady Gaga, aborcja, Alabama, Republika, świat
Flickr/CC BY-SA 2.0

To hańba i modlę się za wszystkie kobiety i dziewczynki, które ucierpią z rąk tego systemu – napisała na Twitterze piosenkarka. Jest to komentarz do decyzji gubernator Alabamy Kay Ivey, która podpisała ustawę antyaborcyjną.

"To hańba i modlę się za wszystkie kobiety i dziewczynki, które ucierpią z rąk tego systemu" – napisała na Twitterze Lady Gaga. Piosenkarka stwierdziła, że będzie się modlić za kobiety, które nie będą mogły dokonać aborcji.

Przypomnijmy, że w połowie maja gubernator Alabamy Kay Ivey podpisała ustawę, według której, aborcja może zostać wykonana tylko wtedy, kiedy byłoby zagrożone życie lub zdrowie matki.

Według badań Elliot Institute, w Stanach Zjednoczonych aż do 64 proc. przypadków aborcji dochodzi z powodu silnej presji ze strony rodziny, pracodawcy lub opieki społecznej.

pmbstopaborcji.pl

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy