13 stycznia 2018 13:14

KRRiT w odpowiedzi na skargę Owsiaka: TVP w żaden sposób nie naruszyła prawa

Jurek Owsiak, WOŚP, KRRiT, Telewizja Polska, Polska, Republika
Fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

KRRiT podjęła decyzję ws. skargi Jurka Owsiaka na TVP. Chodzi o nieinformowanie społeczeństwa przez Telewizję Polską o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchyliła propozycję Owsiaka decydując, że TVP w żaden nie naruszyła prawa.

"Wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej SA, które polegają na nieinformowaniu polskiego społeczeństwa o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - brzmi treść listu zaadresowanego przez Jurka Owsiaka do KRRiT 12 grudnia 2017 roku.

– KRRiT nie stwierdziła naruszenia przez nadawcę obowiązującego prawa. Władze Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podejmując decyzję o nawiązaniu współpracy wyłącznie ze stacją TVN (...) zrezygnowały z patronatu którejkolwiek anteny Telewizji Polskiej. Każda stacja telewizyjna informuje o działaniach organizacji, które uzyskały patronat poszczególnych mediów nad prowadzonymi przez siebie akcjami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku uzyskała patronat medialny stacji komercyjnej, konkurencyjnej wobec TVP SA - odpowiedział Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

Najwyraźniej taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała Jurka Owsiaka. 12 stycznia wystosował kolejne pismo. "Z pańskiej odpowiedzi wynikałoby, że na newsy mogą liczyć tylko i wyłącznie te organizacje, które dały Telewizji Narodowej wyłączność na współpracę i wszelkie patronaty" - pisał Owsiak.

"Nadal oczekuję na rzetelne odpowiedzi na pytanie zawarte w skardze, którą do Państwa wysłałem" - dodaje. 

amonet.pl

OSTATNIENajnowsze

PREMIERA: 12 stycznia 2018 r.
21.01.2018, godz. 17:00, Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki.


DołączProgramy