16 maja 2019 7:42

Korwin wyrozumiały dla pedofilów

korwinn, pedofil, ksiądz, konfederacja, kompromitacja, Korwin-Mikke, wiadomości z polski, KEP, Kościół
flickr

Wczoraj biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało, że 22 maja w Warszawie odbędzie się zebranie Rady Stałej KEP. Jego głównym tematem będą dalsze działania Kościoła w Polsce w sprawie ochrony nieletnich. Trwa też polityczna burza wokół tematu pedofilii, a w niej udział wziął… Janusz Korwin-Mikke.

 

Cały czas trwa burza związana z filmem braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Tym razem na temat pedofilii wypowiedział się Janusz Korwin-Mikke.

– Zdecydowanie wolę, jak pedofil poklepie mi córkę po pupie, niż jak córka pójdzie na lekcję wychowania seksualnego. Po tych lekcjach dziewczyny przestają umieć kochać – powiedział polityk Konfederacji w Radiu Gdańsk.

Na to zareagował Paweł Kukiz, który jednoznacznie stwierdził, że wypowiedź ta jest obleśna. Wczoraj na konferencji lider Kukiz’15 również zaatakował polityków Konfederacji.

– Ja z ludźmi popierającymi pedofilię nie jestem nawet w stanie rozmawiać, a co dopiero współpracować – powiedział Paweł Kukiz.

Na szczęście poza polityczną wymianą ciosów pojawiają się również głosy merytoryczne. Do sprawy poważnie podchodzi Kościół.

 

Więcej w dzisiejszej "GPC".

Jacek Liziniewicz / Gazeta Polska Codziennie

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy