Konferencja: FIRMY Z KAPITAŁEM POLSKIM NA RYNKU BUDOWLANYM

16 maja, 2018 07:28

17 maja 2018r. Centrum Biznesowe Opolska 22 Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa

17 maja w Katowicach, w Centrum Biznesowym przy ulicy Opolskiej 22 (sala B) odbędzie się konferencja pt. „Firmy z kapitałem polskim na rynku budowlanym”. W wydarzeniu wezmą udział posłowie na Sejm RP: Barbara Dziuk (PiS), Agnieszka Ścigaj i Andrzej Długi (Kukiz 15), przedstawiciel Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju a także reprezentanci branży budowlanej. Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Patronatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Celem spotkania jest dyskusja o kluczowych problemach polskich przedsiębiorstw budowlanych. Prelegenci porozmawiają o wyzwaniach jakie stoją przed firmami budowlanymi w związku z wydatkowaniem środków unijnych, inwestycjami państwowymi i planami rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Sektor budowlany to jedno z kół zamachowych gospodarki, o jego kondycji, obok ogólniej koniunktury, decyduje także polityka gospodarcza państwa. Szczególnie zaś jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne i wykorzystanie środków unijnych. Polska branża budowlana ma bardzo przykre doświadczenia z 2012, kiedy to wiele firm musiało ogłosić upadłość. Dyskutanci będą się starali m.in. odpowiedzieć na pytanie jak nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Harmonogram przewiduje spotkanie przedstawicieli branży oraz dwa panele dyskusyjne poświęcone zamówieniom publicznym oraz społecznym aspektom związanym z rozwojem małych i średnich firm budowlanych. Początek części panelowej zaplanowano na godzinę 13. Konferencja ma zakończyć się o godzinie 15.30. 

NajnowszePopularne

Patronaty
Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy