12 lutego 2018 17:15

Kolejne wzmocnienie Legii

sport, piłka nożna, Ekstraklasa, mistrz polski, Legia Warszawa, Litwa, Polska, Vjacheslav Kurdjavcevs, Romeo Jozak, Wojciech Kowalczyk, bramkarz
wikimedia

Legia Warszawa dalej się wzmacnia. To już siódmy transfer stołecznego klubu w trakcie zimowego okna transferowego. Mistrz Polski podpisał kontrakt z Vjacheslavsem Kurdjavcevsem, 19-letnim litewskim bramkarzem.

Nowy piłkarz Legii Warszawa do tej pory występował w łotewskich klubach: FK Tukums 2000, FC Jurmala, SK Babite oraz Ryga FC. Został wypatrzony przez Wojciecha Kowalewskiego w trakcie trwania warsztatów dla bramkarzy.


Wraz z Legią udał się na dwa obozy - do Stanów Zjednoczonych oraz Hiszpanii. W trakcie ich trwania był chwalony za swoją pracę na treningach. Zawodnik uzyskał dobre rekomendacje, dlatego klub postanowił związać się z nim roczną umową, z opcją przedłużenia o kolejne dwa i pół roku.

- Zaprosiliśmy go na testy, obserwowaliśmy jego postawę na zgrupowaniach. Stwierdziliśmy, że jest bardzo uzdolniony i warty zainteresowania. To młody, inteligentny chłopak, który mówi w kilku językach. Bardzo szybko się uczy, doskonalimy jego umiejętności, on też jest świadomy naszych oczekiwań. W Legii może się świetnie rozwinąć - powiedział w rozmowie dla portalu legia.com trener bramkarzy Krzysztof Dowhań.

Jest to już siódmy transfer Legii w zimowym oknie transferowym, wcześniej warszawski zespół wzmocnili: Domagoj Antolić, Eduardo, Mikołaj Kwietniewski, William Remy, Marko Vesović oraz Chris Philipps.

ASwp

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy