24 lutego 2018 17:43

Karambol z udziałem autobusu pełnego dzieci wracających z zimowiska...

ferie, zima, wypadek, karambok
wikipedia/ Pawel998/ CC 3.0

Do karambolu doszło na drodze krajowej 79 w miejscowości Wroczków w Małopolsce. Zderzyły się trzy samochody osobowe i autobus.

W największym z pojazdów znajdowało się 44 dzieci i 6 opiekunów. Autokar wleciał do rowu. Wypadek miał miejsce ok. godz 15. Dzieci wracały z zimowiska w Zakopanem, w większości pochodziły z Koszyc (pow. Proszowice) i z Buska Zdroju. 

Kierowca by uniknąć zderzenia czołowego zjechał do rowu. Ranna jest jedna dziewczynka i jeden opiekun, oboje trafili do szpitala. Dzieci były w wieku od 7 do 15 lat.

W akcji uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej.

Trwa ostatni weekend ferii. Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

kosrmf24.pl / policja.pl

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy