Kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi”

07 listopada, 2018 18:51

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.

Naszym celem jest szerzenie wiedzy o honorowym krwiodawstwie, zachęcenie społeczeństwa do dzielenia się tym życiodajnym płynem oraz zwrócenie uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. „Niepodległą mamy we krwi” to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion i Wojskowego Instytutu Wydawniczego, wydawcy m.in. portalu polska-zbrojna.pl. – Przygotowując się do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy uczcić to ważne dla wszystkich Polaków święto. Ponieważ na co dzień wspieramy wiele projektów społecznych, a także ideę bezinteresownego dzielenia się krwią, współudział w organizacji kampanii krwiodawstwa stał się dla Instytutu i jego redakcji naturalnym wyborem – mówi Maciej Podczaski, dyrektor WIW-u. – W ten sposób chcielibyśmy szerzyć tę szczytną ideę, a jednocześnie podkreślić rolę wojska i żołnierzy, którzy na co dzień angażują się w krwiodawstwo – dodaje. Natomiast sierż. Robert Kowalewski, prezes Stowarzyszenia HDK Legion podkreśla, że ma nadzieję na to, że dzięki kampanii kolejne osoby, nie tylko w mundurach, zdecydują się zasilić szeregi krwiodawców.


Dlatego jednym z elementów kampanii jest konkurs, w którym można wygrać ufundowane przez partnerów akcji nagrody. – Do udziału w naszej kampanii zaprosiliśmy firmy reprezentujące różne branże. Chcemy, aby każdy uczestnik kampanii mógł sam wybrać, od kogo nagrodę chciałby otrzymać – mówi Kowalewski. – Następnie spośród wszystkich zgłoszeń – codziennie – każdy z pięciu sponsorów wybierze jedno, a jego autora nagrodzi przygotowanymi przez siebie upominkami – dodaje. Dla tych, którzy przyłączą się do akcji „Niepodległą mamy we krwi", przygotowaliśmy także pakiety nagród głównych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników na zakończenie kampanii. Jedną z nich jest skok w tandemie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu!


Co – poza wyjątkowymi nagrodami – wyróżnia naszą kampanię? Każdy kto założy profil na portalu Legionu, poza udziałem w konkursie, zostanie zarejestrowany w innowacyjnym systemie alarmowym „Syrena Legionu", który w przyszłości będzie bezpośrednio informował dawców o potrzebie zebrania konkretnie ich grupy krwi w okolicy zamieszkania dawcy, np. na potrzeby operacji, która niebawem odbędzie się w pobliskim szpitalu.


Krew w ramach kampanii można oddawać w dowolnym punkcie krwiodawstwa od 11 października do 10 listopada i rejestrować swoje donacje na portalu Legion. Do tej pory udało nam się zebrać ponad 350 litrów krwi! Jednak najlepsze dopiero przed nami, bowiem właśnie rozpoczyna się okres organizacji terenowych akcji krwiodawstwa, które odbędą się w ramach kampanii (m.in. 8 listopada w Lublińcu, gdzie akcję organizują tamtejsi komandosi). Z kolei wielki finał kampanii zaplanowany jest na 10 listopada, kiedy podczas festynów „Służymy Niepodległej" w kilkunastu miastach w całej Polsce, będzie można dołączyć do kampanii poprzez wizytę w jednym z krwiobusów.


Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, Pana Mariusza Błaszczaka oraz Ministra Zdrowia, Pana Łukasza Szumowskiego. Patronat medialny objęły redakcje Telewizji Republika, TVP Info oraz Polskie Radio 24.

 

plakat_kampania_670





Najnowsze



Popularne

Patronaty
Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca






Dołącz



Programy