22 września 2017 22:27

Kaczyński jasno i klarownie: Polska może liczyć na Węgry!

JAROSŁAW KACZYŃSKI, Wiktor Orban, wspólne stanowisko, Polska, Węgry, przyjaźń
fot. zaTVP Info

- Polska może liczyć na Węgry - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do swojego piątkowego spotkania z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Dodał również, że można się spodziewać wspólnych stanowisk Węgier i Polski w wielu sprawach.

Kaczyński powiedział w TVP Info, że jego spotkanie z węgierskim premierem dotyczyło przebiegu spraw w Unii Europejskiej. - Była przede wszystkim mowa o tym, co się będzie działo w Unii Europejskiej, jak to widzimy, jakie mamy informacje w tej dziedzinie. Ale była także mowa o tym, co robić dalej, jak się przygotowywać to tych ewentualnych zmian, które będą miały miejsce w Unii - powiedział Kaczyński. - Były różnego rodzaju diagnozy co do tych kwestii - dodał. Prezes PiS ocenił, że rozmowa przebiegła "w bardzo dobrej atmosferze", była "bardzo przyjazna". - No i tu bardzo ważne jest to, że pan premier powiedział jednoznacznie, że możemy na Węgry liczyć - oświadczył szef PiS.

Prezes PiS dopytywany o szczegóły rozmowy z Orbanem powiedział: - To była jednak rozmowa w dość zamkniętym gronie i pewnie premier Orban i jego współpracownicy nie byliby uradowani, gdybym o tym opowiadał - zaznaczył. Pytany, czy można się spodziewać wspólnego polsko-węgierskiego stanowiska w jakichś sprawach unijnych powiedział, że będzie takie w "wielu sprawach, z całą pewnością". - Natomiast w pewnych sprawach, sądzę, że niedługo zaczną działać komisje ekspertów - dodał.

smTVP Info

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy