13 marca 2018 21:44

Już jutro ruszają nominacje do nagrody "Lisa Roku". Kto popisał się największym fake-newsem?

Adam Andruszkiewicz, Minęła 20, fake newsy, Lis Roku, nagroda, Polska, Republika
zrzut ekranu z TVP Info

Adam Andruszkiewicz, poseł koła Wolni i Solidarni, zapowiedział w programie "Minęła 20", że ustanawia nagrodę "Lis Roku". O tym, do kogo trafi wyróżnienie za wybitnego fake-newsa, zdecydują internauci.

– Będę organizować głosowania internetowe, w których internauci będą mogli przyznać tytuł "Lisa Roku" – poinformował Andruszkiewicz.

Skąd pomysł na taki ruch? Polityk odwołuje się do portalu Onet.pl, czy tygodnika "Newsweek", które w ostatnich dniach opisały - zdaniem Andruszkiewicza - fake newsy. – Nagroda "Lis Roku" opiera się w szczególności na kanwie ostatniego artykułu "Newsweeka" na temat rzekomego ukrywania majątku przez premiera Mateusza Morawieckiego – tłumaczy Andruszkiewicz.

 

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl, polityk zapowiedział, że już jutro zacznie zbierać nominacje. To na profilach w mediach społecznościowych Adama Andruszkiewicza odbędzie się głosowanie ws. przyznania nagrody "Lisa Roku".

 

amtvp.info, dorzeczy.pl, twitter.com

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy