IX Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” - Koncert Galowy Laureatów

01 kwietnia, 2017 19:45

22 kwietnia 2017 r., Zamek Królewski w Niepołomicach

Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” Kraków- Niepołomice uznawany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Województwa Małopolskiego. Jest to przy okazji bardzo ciekawa pozycja bogatej oferty kulturalno- turystycznej Niepołomic.
Niepowtarzalna sceneria oraz magiczny klimat miejsca bez wątpienia są największym atutem konkursu „O Róg Zbramira”. Wiosną każdego roku Zamek Królewski w Niepołomicach przyciąga ogromne rzesze sygnalistów z najodleglejszych zakątków kraju i zagranicy.

W tegorocznej edycji konkursu bierze udział około 150-180  sygnalistów z całej Polski –najlepszych wykonawców tej sztuki muzycznej. Przesłuchania konkursowe solistów i zespołów, oceniane przez jury, są otwarte dla słuchaczy.

Konkurs rozpocznie się w niedzielę – 22 kwietnia o godzinie 9:00 na dziedzińcu zamkowym wykonaniem wybranego utworu przez wszystkich sygnalistów biorących udział w konkursie.  Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta gala finałowa, podczas której odbędzie się prezentacja wykonawców, a także wręczenie nagród laureatom. Dodatkową atrakcją tegorocznej gali ‘Rogu
Zbramira” będzie koncert Chóru Canticum Canticorum i Zespołu Pieśni Myśliwskiej NEMROD. Sam Zbramir według źródeł historycznych, za panowania Władysława Jagiełły stał na czele niepołomickiej służby łowieckiej, wzmiankowany w kronikach z 1389 roku jako pierwszy tytularny łowczy Domu Królewskiego (Venator Domin i Regis). Rezydował na Zamku i był pierwszym w historii łowczym dóbr królewskich w Niepołomicach. Sprawował ponadto nadzór nad puszczą, był odpowiedzialny za organizację polowań władcy oraz podległą mu służbę łowiecką i leśną.

Dokładny program wydarzenia:

9:00 – uroczyste otwarcie konkursu (dziedziniec Zamku Królewskiego w Niepołomicach)
9:30 – 16:30 - przesłuchania konkursowe solistów (Sale zamkowe) oraz zespołów (dziedziniec Zamku)
- w trakcie dwie 15-min. Przerwy
13:00 – 16:00 – obiad dla uczestników
16:30 – 18:30 – galowy koncert laureatów (dziedziniec Zamku Królewskiego)
- Zespół Pieśni Myśliwskiej Nemrod
- Chór CANTIVUM CANTICORUM
- ogłoszenie wyników i występy laureatów

Telewizja Republika jest patronem medialnym wydarzenia.

NajnowszePopularne

Patronaty
11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy