8 lutego 2018 8:10

IO: Pożar w pobliżu wioski olimpijskiej!

Igrzyska Olimpijskie, pożar, Reuters, GANGNEUNG, CHRIS KAMRANI, NBC
Twitter/@teampapryka509

Jak informuje agencja Reutersa, w pobliżu wioski olimpijskiej wybuchł pożar. Kłęby dymu były dostrzeżone przez sportowców i dziennikarzy, którzy szybko opublikowali zdjęcia na Twitterze.

Ogień pojawił się w pobliżu Gangneung, olimpijskiego kompleksu, gdzie mieszkają atleci i dziennikarze. – Wysłali nam na telefony alarm. Spory pożar a my z mieszkania na 16. piętrze mamy miejsca w pierwszym rzędzie - napisał dziennikarz Chris Kamrani.

Z kolei dziennikarz NBC Bruce Harrison doprecyzował, że pożar jest w Hwaeseondong, w dystrykcie Gangneung. Nie jest jasne, gdzie dokładnie pojawił się ogień. Według lokalnych władz zapalił się miejscowy ratusz. Według policji, "plac budowy za kawiarnią". – Władze przekonują nas, że nie ma powodów do obaw - wyjaśnił swoim zawodnikom Nowozelandzki Komitet Olimpijski.

Pożar nie był groźny w skutkach i jednocześnie okazał się dobrym testem dla systemu szybkiego ostrzegania. Każdy w regionie dostał informacje sms o możliwym zagrożeniu. W Gangneung trwa właśnie dochodzenie w sprawie przyczyn.

 

M.N.o2.pl, sport.pl, Twitter

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy