Helenka poszła do Nieba

24 stycznia, 2018 11:14

Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.

Sam tytuł książki: Helenka poszła do Nieba, to słowa ks. bp. Jana Zająca, wujka Helenki. Podkreśla on fakt, że mocno w to wierzą ci, którzy na drogach swojego życia spotkali tę zwyczajną, a jednak niezwykłą dziewczynę. W swoim słowie, które kończy publikację, bp Jan Zając napisał: „Życzę Ci, by jej wsparcie z Nieba dawało siłę potrzebną do codziennych zmagań o wierność w realizacji wielkich zamierzeń i planów, jakie wobec Ciebie ma Bóg”.


Z kolei ks.dr Franciszek Ślusarczyk napisał w przedmowie: „Prezentowana książka jest zbiorem świadectw osób, które znały Helenkę w realiach jej codziennego życia. Sądzę, że warto się przy nich zatrzymać, bo świętym nie zostaje się po śmierci, lecz jest się nim za życia. Kościół – po dokładnym zbadaniu życia kandydatów na ołtarze – wydaje tylko ostateczny werdykt, że danej postaci przysługuje ten tytuł. Ważne jest, że apostolska posługa Helenki trwa nadal, a jej życie oddane Bogu i ludziom może być także cenną inspiracją do odważnego pójścia drogą Ewangelii, która nie ma granic. Dlatego w naszym apostolstwie nie stawiajmy granic Bożemu Miłosierdziu, które objawia się w życiu ludzi na różne sposoby, bo Jezus ma również do nas wielkie zaufanie. Dzięki odważnym apostołom i świadkom Bożego Miłosierdzia Światowe Dni Młodzieży mogą trwać nadal, aż po krańce świata!”.


Historia Heleny Kmieć, jej życie i śmierć są żywym świadectwem pięknego życia. Uśmiechnięta, rozśpiewana, życzliwa... W czasach, w których większość z nas narzeka na pośpiech i brak czasu, ona odnajdywała zawsze moment dla Boga i dla ludzi. Mamy nadzieję, że historia Helenki i piękne wspomnienia o tej niezwykłej dziewczynie staną się pretekstem do refleksji nad najważniejszym celem życia – wiecznością. Helenka żyje w sercach wielu!


Książka Helenka poszła do nieba ukaże się nakładem Domu Wydawniczego „Rafael”

NajnowszePopularne

Patronaty
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy