Helenka poszła do Nieba

24 stycznia, 2018 11:14

Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.

Sam tytuł książki: Helenka poszła do Nieba, to słowa ks. bp. Jana Zająca, wujka Helenki. Podkreśla on fakt, że mocno w to wierzą ci, którzy na drogach swojego życia spotkali tę zwyczajną, a jednak niezwykłą dziewczynę. W swoim słowie, które kończy publikację, bp Jan Zając napisał: „Życzę Ci, by jej wsparcie z Nieba dawało siłę potrzebną do codziennych zmagań o wierność w realizacji wielkich zamierzeń i planów, jakie wobec Ciebie ma Bóg”.


Z kolei ks.dr Franciszek Ślusarczyk napisał w przedmowie: „Prezentowana książka jest zbiorem świadectw osób, które znały Helenkę w realiach jej codziennego życia. Sądzę, że warto się przy nich zatrzymać, bo świętym nie zostaje się po śmierci, lecz jest się nim za życia. Kościół – po dokładnym zbadaniu życia kandydatów na ołtarze – wydaje tylko ostateczny werdykt, że danej postaci przysługuje ten tytuł. Ważne jest, że apostolska posługa Helenki trwa nadal, a jej życie oddane Bogu i ludziom może być także cenną inspiracją do odważnego pójścia drogą Ewangelii, która nie ma granic. Dlatego w naszym apostolstwie nie stawiajmy granic Bożemu Miłosierdziu, które objawia się w życiu ludzi na różne sposoby, bo Jezus ma również do nas wielkie zaufanie. Dzięki odważnym apostołom i świadkom Bożego Miłosierdzia Światowe Dni Młodzieży mogą trwać nadal, aż po krańce świata!”.


Historia Heleny Kmieć, jej życie i śmierć są żywym świadectwem pięknego życia. Uśmiechnięta, rozśpiewana, życzliwa... W czasach, w których większość z nas narzeka na pośpiech i brak czasu, ona odnajdywała zawsze moment dla Boga i dla ludzi. Mamy nadzieję, że historia Helenki i piękne wspomnienia o tej niezwykłej dziewczynie staną się pretekstem do refleksji nad najważniejszym celem życia – wiecznością. Helenka żyje w sercach wielu!


Książka Helenka poszła do nieba ukaże się nakładem Domu Wydawniczego „Rafael”

NajnowszePopularne

Patronaty
Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy