5 maja 2019 19:27

Gadowski w nomenklaturze totalnych: Jako "katolicka świnia" pozdrawiam Donalda Tuska

Witold Gadowski, Leszek Jażdżewski, Donald Tusk, Polska, Republika
Telewizja Republika

Piątkowy wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim opozycja zapowiadała wyjątkowo hucznie. Szybko się okazało, że bohaterem totalnych stał się kto inny. Do sprawy odniósł się Witold Gadowski.

– Jako "katolicka świnia" pozdrawiam Donalda Tuska – napisał Gadowski, odnosząc się do skandalicznych słów redaktora naczelnego kwartalnika " Liberté!" Leszka Jażdżewskiego.

 

W kolejnym wpisie wskazał, że "KE ma problem z tymi, którzy mówią pewne rzeczy "za wcześnie"".

 

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek, redaktor naczelny " Liberté!" w skandalicznych słowach odniósł się do polskiego Kościoła.

– Ten kto szuka transcendentu Absolutu w Kościele będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody – powiedział.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Episkopat skomentował skandaliczne wystąpienie Jażdżewskiego. "Odbieramy to jako przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących"

 

amTwitter/ @witold_gadowski

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy