13 lutego 2018 16:15

Francuski minister ds. wydatków publicznych oskarżony o gwałt sprzed 10 lat

Francja, DARMANIN, minister, gwałt, oskarżenie, napaść seksualna, Republika, świat
Twitter

Francuski minister ds. wydatków publicznych Gerald Darmanin został przesłuchany w związku z oskarżeniami o gwałt. Polityk zaprzecza jakoby dokonał napaści seksualnej. Co ważne, sprawa dotyczy wydarzeń sprzed 10 lat.

Śledztwo zostało wszczęte przez paryską prokuraturę. Pierwsze oskarżenie pojawiło się w połowie 2017 r. – 46-letnia Sophie Spatz oskarżyła polityka o napaść seksualną. Sprawa została jednak umorzona, gdyż kobieta nie stawiła się na przesłuchanie. W styczniu Spatz ponownie oskarżyła ministra o gwałt i napaść seksualną. Kobieta twierdzi, że 35-letni minister namawiał ją na seks w zamian za pomoc w oczyszczeniu jej nazwiska w toczącym się wobec Spatz procesie karnym.

Prawnicy polityka określają całą sprawę jako „prymitywną próbę zaszkodzenia” reputacji ministra. Zapowiadają też pozew przeciwko 46-latce. Minister ds. wydatków publicznych otrzymał też wsparcie od rządu – członkowie gabinetu są pewni jego niewinności i w pełni solidaryzują się z 35-letnim politykiem.

pmbwprost.pl

OSTATNIENajnowsze

XXVI Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018
Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.


DołączProgramy