17 lutego 2018 17:39

Fantastyczne słowa naszego mistrza! "Swoje skoki dedykuję Panu Bogu. Jemu zawdzięczam wszystko"

kamil stoch, Igrzyska Olimpijskie, pjongczang, wiara Stocha, znak krzyża, Polska, świat, Republika
Zrzut ekranu TVP1

Swoje skoki dedykuję Panu Bogu. Jemu zawdzięczam wszystko – podkreślił Kamil Stoch w wywiadzie dla miesięcznika „WPiS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Czy choć raz, przy okazji zdobycia olimpijskiego złota, obędzie się od docinek?

Kamil Stoch wywalczył dziś złoty medal igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich. Tym samym stał się jedynym polskim sportowcem, z trzema złotymi medalami na koncie.

Stoch nie stroni od słów, które u wielu mogą wywołać niemałą wściekłość. Potwierdza, że wyjątkowe miejsca w jego życiu stanowią wiara i Bóg. Niedawno podkreślił to po raz kolejny. – Robię tak zawsze od małego. Nie ze strachu, tylko z powodu wiary. Swoje skoki dedykuję Panu Bogu. Jemu zawdzięczam wszystko – tłumaczył zapytany, dlaczego przed wejściem na belkę zawsze żegna się znakiem krzyża.

W rozmowie polski skoczek mówił również o tym, że czasami – przed udziałem w konkursie – musi zrezygnować z udziału w niedzielnej mszy świętej. 

– Przyznam, że niestety nie zawsze to się udaje. Ale do kościoła można iść także w sobotę. Tak było na przykład na igrzyskach olimpijskich w Soczi: z kolegami byłem w sobotę na mszy świętej w wiosce olimpijskiej, odprawiał ją ksiądz Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców. A w niedzielę Pan Bóg dał mi złoty medal – mówił mistrz.

amniezalezna.pl

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy