19 czerwca 2017 17:50

Dziś spotkanie Grupy Wyszehradzkiej. W tle przekazanie prezydencji Węgrom

grupa, Wyszehradzka, Beata, Szydło, premier
Twitter

19 czerwca 2017 r. w Warszawie odbywa się spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz premierów krajów Beneluksu. Spotkanie premierów krajów V4 będzie okazją do symbolicznego przekazania Węgrom prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Polska sprawuje prezydencję w Grupie do końca czerwca br., w drugiej połowie roku rozpocznie się prezydencja węgierska. Uroczystość odbywa się w Zamku Królewskim w Warszawie.

Podczas spotkania szefów rządów krajów V4 nastąpi podsumowanie polskiej prezydencji oraz przyjęcie programu prezydencji węgierskiej w Grupie Wyszehradzkiej na kolejny rok. Podczas wizyty premierzy państw V4 spotkają się także z szefami rządów państw Beneluksu (Holandii, Belgii i Luksemburga). Celem spotkania jest kontynuacja dialogu na kluczowe tematy związane z agendą unijną oraz przyszłością Unii Europejskiej. Wizyta będzie okazją do nawiązania ściślejszej współpracy z państwami Beneluksu w odniesieniu do dalszego rozwijania relacji Unia Europejska – kraje Partnerstwa Wschodniego.

Premier Beata Szydło, wręczyła na ręce premiera Węgier - Viktora Orbana, pamiątkową monetę jako wyraz wsparcia oraz sympatii naszych państw:

PPpremier.gov.pl, twitter

OSTATNIENajnowsze

26 czerwca 2017 gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w sali CTW 113 (Al. Racławickie 14)
W sobotę 17 czerwca w Warszawie odbędzie się IV Chrześcijański Kongres Społeczny. Inicjatorem kolejnej już edycji Kongresu jest Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, poseł do Parlamentu Europejskiego.


DołączProgramy