17 listopada 2017 20:41

Dowódca Al-Kaidy odpowiedzialny za śmierć Piotra Stańczyka schwytany dzięki Polakom

Al-Kaida, Piotr Stańczyk, Afganistan, Pakistan, świat, Polska, Republika
kenfm.de

Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców al-Kaidy, współpracującego z ludźmi odpowiadającymi za porwanie i zamordowanie w Pakistanie Piotra Stańczaka – podała rzecznik MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

– Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców al-Kaidy, który tworzył struktury organizujące porwania cudzoziemców oraz współpracował z ugrupowaniami odpowiedzialnymi za porwanie i morderstwo Piotra Stańczaka - napisała Pęzioł-Wójtowicz.

Komunikat MON nie zawiera danych personalnych aresztowanego, szczegółów roli SKW, ani żadnej informacji kto i kiedy zatrzymano dowódcę.

– Oświadczamy, że wojskowe służby specjalne zawsze będą dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za zamordowanie Piotra Stańczaka - podkreśliła rzeczniczka MON.

Piotr Stańczak był pracownikiem Geofizyki Kraków. 28 września 2008 roku został uprowadzony w Pakistanie przez ugrupowanie terrorystyczne. Porywacze zabili jego ochroniarza i dwóch kierowców. Talibowie w zamian za wypuszczenie Polaka domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Niespełnienie żądań przez pakistańskie władze i odmowa Stańczyka przejścia na islam poskutkowało, że Polaka zabito. W kwietniu tego samego roku ciało Stańczaka przewieziono do kraju; pogrzeb odbył się na początku maja w Krośnie.

W lutym 2011 sąd w Pakistanie uniewinnił dwóch mężczyzn oskarżonych o uprowadzenie i zabójstwo polskiego geologa.

amniezalezna.pl

OSTATNIENajnowsze

3 koncerty pt. „Sto żartów na stulecie” w Dobrym Miejscu
23 lutego w Wilnie


DołączProgramy