„Diabeł się mnie boi. Opowieść o ojcu Gabriele Amorcie”

08 marca, 2017 09:11

pierwsza biografia wybitnego egzorcysty z Watykanu – autorstwa ks. Marcelo Stanzione

Nakładem Wydawnictwa Esprit w połowie lutego ukazała się pierwsza biografia napisana już po śmierci wybitnego egzorcysty i duszpasterza o. Gabriela Amortha. Jej autorem jest słynny pisarz i autor licznych biografii, ks. Marcelo Stanzione.  
O. Gabriele Amorth zmarł przed kilkoma miesiącami. Ów egzorcysta, który przez wiele lat służył w Watykanie, gdzie zajmował się najtrudniejszymi przypadkami demonicznych uwikłań i zagrożeń, był ceniony przez wierzących na całym świecie. Jego liczne książki, wypowiedzi i artykuły na temat niebezpiecznych pułapek, jakie czyhają na współczesnego człowieka, były chętnie czytane. Katolicy traktowali go jako specjalistę w dziedzinie zagrożeń duchowych, zaś niewierzący widzieli w nim człowieka zasiewającego niepokój. Był duchownym, który poznał siłę zła i nie wahał się o tym mówić.
Ks. Marcelo Stanzione w książce „Diabeł się mnie boi. Opowieść o ojcu Amorcie” odkrywa niezwykłą historię życia tego kapłana. Wskazuje, co skierowało go do posługi egzorcysty, w jaki sposób stał się uznanym demonologiem, ale także odsłania nieznane oblicze słynnego duchownego. Dzieło odkrywa również prywatną stronę o Amorth'a, a także daje odpowiedź na to, skąd brała się jego pogoda ducha, a także jak podchodził do swoich codziennych obowiązków.
„Diabeł się mnie boi” to pierwsza po śmierci o. Amortha biografia tego wielkiego egzorcysty, którego książki głęboko wpłynęły także na duchowość Polaków. Bez napisanej przez ks. Stanzione biografii słynnego demonologa nie byłoby możliwe, by zrozumieć i dobrze poznać dzieło oraz duchowy dorobek tego niezwykłego człowieka.

Telewizja Republika jest patronem medialnym książki.

NajnowszePopularne

Patronaty
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy