16 marca 2018 11:53

Czy Polska powinna zbojkotować mundial w Rosji?

bojkot mistrzostw świata, Paweł Soloch, BBN, piłka nożna, Siergiej Skripal, Polska, Rosja, świat, Republika
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com

Angielskie i niemieckie media spekulują nad ewentualnym bojkotem nadchodzących mistrzostw świata w Rosji. Polska tę sprawę ma zamiar konsultować ze swoimi sojusznikami. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego doradza prezydentowi, by ten się dobrze nad tym zastanowił.

Po otruciu Siergieja Skripala w Salisbury, pojawiły się głosy dot. bojkotu sportowego święta w Rosji. Angielski wywiad podejrzewa, że próbę zabójstwa bezpośrednio zlecił Kreml. Ekspert od spraw bezpieczeństwa doradzał, by zrezygnować z udziału w mistrzostwach świata argumentując to obawą o zdrowie reprezentantów Anglii.

Również Niemcy rozważają bojkot. Piłkarza, sponsorzy czy sam selekcjoner Joachim Loew niechętnie odnoszą się do całej sprawy. Tamtejsi politycy zaznaczają jednak, że rezygnacja z mundialu nie ma sensu.

Kwestia ewentualnego bojkotu przewinęła się również w polskich mediach. – W tych kwestiach na pewno będziemy się konsultowali w pierwszym rzędzie z Wielką Brytanią, w dalszej kolejności - z naszymi sojusznikami. Ważne jest, żebyśmy my wszyscy w ramach sojuszu atlantyckiego zajęli solidarną, jednakową pozycję – mówił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch w na antenie RMF FM.

Polska w osamotnieniu na pewno nie podejmie tak radykalnej decyzji. Mało prawdopodobne jest też, że którakolwiek z drużyn odmówi rywalizacji w Rosji. Paweł Soloch, pytany co doradzałby prezydentowi Andrzejowi Dudzie, odpowiedział: "zastanowienie się nad tym, ale również temu zastanowieniu powinny towarzyszyć konsultacje z naszymi partnerami".

amsportowefakty.wp.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy