17 listopada 2017 20:27

Chudkiewicz: To nowa odsłona konfliktu, który trwa już bardzo długo, na linii ministerstwo obrony i prezydent

Janusz Schertner, Maciej Chudkiewicz, Marcin Bąk, wypowiedź prezydenta, Antoni Macierewicz
Telewizja Republika

Gośćmi Marcina Bąka w programie "Wolne głosy wieczorem" byli Janusz Schertner z portalu Onet.pl oraz Maciej Chudkiewicz z Tysol.pl

Kontrowersyjna wypowiedź prezydenta o ministrze Macierewiczu

– To są mocne słowa, ale były intencjonalne. Na filmie widać, że cofa się by dopowiedzieć resztę. To nowa odsłona konfliktu, który trwa już bardzo długo, na linii ministerstwo obrony i prezydent. Wydawałoby się, że wszystko jest dobrze, a tu padają takie słowa - skomentował Chudkiewicz.

– Wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy. Antoni Macierewicz potrafi się skłócić z każdym politykiem. Szukajmy rozwiązań. Nie jest to gwarancja bezpieczeństwa kiedy ci politycy obrzucają się obelgami - podkreślił Schwertner.

– Pytanie co się musiało stać, że prezydent zareagował w taki sposób. Jeśli uciekł się do takich słów, to myślę, że to poważny konflikt - dopowiedział Chudkiewicz.

– Zastanawiam się czy efektem takiej postawy nie będzie fakt, że premierem zostanie Jarosław Kaczyński. Jeśli obóz prezydencki będzie skłócony z rządem, Beata Szydło nie poradzi sobie z taką sytuacją. Prezes Kaczyński będzie wówczas zmuszony objąć stanowisko szefa rządu - dodał Chudkiewicz.

Ostatnia decyzja KRS ws. asesorów

– Nie jest tak, że KRS rakiem ucieka teraz od decyzji. Chodziło o pokazanie sygnału. Dopóki jesteśmy, nadal możemy narozrabiać. Myślę, że nie są to działania przypadkowe. Wszystko wcześniej było ustalone - podsumował Chudkiewicz.

amTelewizja Republika

OSTATNIENajnowsze

3 koncerty pt. „Sto żartów na stulecie” w Dobrym Miejscu
23 lutego w Wilnie


DołączProgramy