11 lutego 2019 16:54

Agresywny bezdomny czy bezduszny ochroniarz? Nagranie budzi wiele kontrowersji... [ZOBACZ WIDEO]

Ostróda, szpital, bezdomny w szpitalu, Polska, Republika
youtube.com

Mężczyzna o lasce spokojnie siedzi, podchodzi ochroniarz i siłą wyrzuca z placówki zdrowia – taki obraz wyłania się po obejrzeniu nagrania, które uwieczniono w szpitalu w Ostródzie. Pacjentem okazał się bezdomny, który oczekiwał od lekarzy pomocy. Sprawą szybko zainteresowały się media.

Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać jak wyciągany siłą mężczyzna porusza się o kuli, nie jest w stanie samodzielnie stanąć na nogach. Sytuację zarejestrowano w ambulatorium Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie.

Jeden ze świadków zdarzenia, w rozmowie z Polsat News, wskazał, że ochroniarz od dłuższego czasu nerwowo reagował na mężczyznę. Wskazuje, że pacjent jest bezdomny. Miał być pod wpływem alkoholu, jednak nikomu nie sprawiał problemów.

– Ochroniarz poszedł do gabinetu lekarskiego i tam powiedziano kilka słów. Wrócił i powiedział, że lekarze dziś nie przebadają tego pana. Pacjent powiedział, że jest zarejestrowany, że on chce się przebadać. I zaczęła się szarpanina. Ochroniarz złapał tego pana i gwałtownie ciągnął do wyjścia z oddziału – mówił świadek w rozmowie z Polsat News.

Główny specjalista ds. zarządzania i rozwoju szpitala w Ostródzie Wojciech Paliński wskazuje, że  firma ochroniarska zostanie poproszona o wyjaśnienie całej sytuacji, a ochroniarz z nagrania zostanie przesunięty do innego obiektu.

– To nie pierwszy raz, kiedy ten człowiek jest wypraszany z uwagi na zachowanie agresywne, czy przebywanie na terenie szpitala pod wpływem alkoholu. Na monitoringu widać, że po opuszczeniu ambulatorium spożywa alkohol na obszarze należącym do szpitala – przekonywał Paliński w rozmowie z Polsat News.

Ośrodek zdrowia wskazu że bezdomny miał być agresywny, a o samą interwencję mieli prosić zaniepokojeni pacjenci.

 

amPolsat News, youtube.com

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy