16 marca 2018 13:57

Adam Nawałka uzupełnił kadrę na najbliższe mecze - są nowe twarze

kadra, reprezentacja Polski, nawałka
twitter.com/LaczyNasPilka

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, powołał ośmiu zawodników z polskiej ligi na marcowe mecze towarzyskie z Nigerią na Stadionie Wrocław (23 marca o godzinie 20:45) i Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie (27 marca o godz. 20:45).

Selekcjoner reprezentacji Polski już 9 marca ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Nigerią i Koreą Południową.

Dziś, opublikowana została cała lista powołanych do kadry na najbliższe mecze towarzyskie. Zawodnicy grający w ligach zagranicznych zostali uzupełnieni o tych, grających w polskiej lidze.

Dotychczasowa kadra została uzupełniona o dwóch obrońców i sześciu pomocników.

O powołaniach dla Przemysława Frankowskiego i Tarasa Romanczuka spekulowano od dawna. Szczególne emocje wzbudza obecność w składzie drugiego z nich. Pomocnik Jagiellonii otrzymał niedawno polskie obywatelstwo i już marcu będzie miał okazję zadebiutować w kadrze. 

Pozostałe wybory Nawałki nie są zaskoczeniem. W reprezentacji znalazło się miejsce dla trzech zawodników Legii: Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka i Krzysztofa Mączyńskiego. Powołanie otrzymali również piłkarze Górnika: Damian Kądzior i Rafał Kurzawa, a także Sławomir Peszko – skrzydłowy Lechii Gdańsk.

 

 

Kadra rozegra towarzyskie spotkania 23 marca (piątek) z Nigerią i 27 (wtorek) z Koreą Południową.

 

PRtwitter.com/LaczyNasPilka, media

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy