18 marca 2018 19:10

Abp Gądecki o protestach feministek: Najczęściej widać nienawistne twarze

protest, feministki, Poznań, aborcja, Nowoczesna, Gądecki, biskup, kuria
twittter/radiowarszawa

Przed siedzibami rzymskokatolickich kurii doszło do protestów feministek. Była to ich reakcja na to, że Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, aby Sejm jak najszybciej zajął się projektem dotyczącym zakazu aborcji. Protesty na antenie Polsat News skomentował Abp Stanisław Gądecki - ,,To jest coś, co źle świadczy o refleksji nad stanem własnego sumienia'' - powiedział.

- Protesty łączą się zawsze z fanatyzmem, który nie tyle patrzy naprawdę, tylko na chęć usunięcia z drogi tych ludzi, którzy nam przeszkadzają  - ocenił w programie Abp. Gądecki. 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił - W chrześcijańskim rozumieniu przyjęcie prawdy i obrona prawdy, nawet za cenę własnego życia, nigdy nie łączy się z nienawiścią do drugiego człowieka.

- Natomiast w tych protestach najczęściej widać nienawistne twarze i to jest coś, co źle świadczy o refleksji nad stanem własnego sumienia - ocenił.

 CZYTAJ TAKŻE - Feministki zarzucają biskupom brak miłosierdzia. Kolejny absurdalny protest aborcjonistek

 

 

ASpolsat news

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy