Za siódmą górą odc. 171 – W pogoni za australijską „gorączką złota” (cz.2)

W poprzednim odcinku Stefan Czerniecki pozostawił nas z historią „gorączki złota” w dalekiej australijskiej Kurandzie oraz z aborygeńską legendą o pytonie dywanowym w tle. Obiecał jednak, że w kolejnym odcinku już wejdziemy razem z nim do środka kolejki. Pora więc na spełnienie obietnicy. W najbliższej odsłonie programu wspólnie przejedziemy się 37-kilometrową trasą z malowniczej Kurandy (miejsca wydobycia XIX-wiecznego złota) – do Cairns.

W trakcie przejażdżki zobaczymy wyrzeźbione przez ludzi w skale tunele (co ważne: bez udziału maszyn), fantastyczne wiadukty oraz cały efekt rzucenia wyzwania przyrodzie przez australijskich inżynierów. Cała trasa została przez podróżnika skrzętnie sfilmowana oraz opisana.

 

Więcej na: www.czerniecki.net
Najnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy