Za siódmą górą odc. 139 – Orla Perć, cz.3

Pora na ostatnią odsłonę odcinka dotyczącego Orlej Perci. W tej odsłonie Stefan Czerniecki dotrze wreszcie z kamerą na słynną Kozią Przełęcz. Dla wybierających się na polską Via Ferratę to jeden z najtrudniejszych momentów na całej trasie. Ze statystyk TOPR wynika, iż na Orlej Perci dochodzi rocznie do 12% wszystkich wypadków śmiertelnych na terenie całych Tatr (głównie latem i wczesną jesienią, gdy turystów zaskakuje zalegający tam śnieg).

Z niespełna 100 śmiertelnych wypadków mających miejsce na Orlej Perci najwięcej zdarzyło się właśnie tutaj: na Koziej Przełęczy. O tym wszystkim oraz o wielu innych ciekawostkach dotyczących Orlej Perci w ostatnim odcinku serii poświęconej polskiej Via ferracie.

 

Więcej na: www.czerniecki.net
Najnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy