Stefan Czerniecki - "Za siódmą górą", odc. 205 - Fińska Laponia i polowanie na zorzę polarną (cz.2)

Tydzień temu Stefan Czernecki zostawił nas w fińskiej Laponii. Wokół zima, śnieg i mróz. Ostatni dzwonek na wytropienie zorzy polarnej. Tydzień temu jeszcze się nie udało. Ale w tym?

Czerniecki mocno wierzy, że tym razem polowanie skończy się sukcesem. Przy okazji szukania zorzy, podróżnik przytoczy w programie najbardziej ciekawe z legend dotyczących zorzy polarnej. Choćby tę fińską: o pewnym lisie Repu, który uderzając ogonem o ziemię zimą, sprawiał, że płatki śniegu unosiły się aż do nieba i zamieniały się w piękne, kolorowe smugi. Będzie też o zorzy interpretowanej jako młodych kobietach, które tańczą dookoła ogniska. Albo ludziach, którzy zginęli okrutną śmiercią, a teraz pojawiają się na niebie trzymając pochodnie, aby oświetlić drogę innym.

Więcej na: czerniecki.net
Najnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy