Stefan Czerniecki - "Za siódmą górą", odc. 191 - O Ugandzie w języku aczoli

W poprzedniej odsłonie programu Stefan Czerniecki pochylił się wraz ze swoim gościem, Krzysztofem Błażycą nad tematem jednej z największych klęsk humanitarnych współzesnej Afryki – nad wojną domową w północnej Ugandzie. Kończąc program Czerniecki zapowiedział, że za tydzień do Polski przybędzie naoczny świadek ugandyjskich rebelii.

Człowiek, na którego oczach zabito przyjaciela, którego siłą próbowano wcielić do oddziałów rebeliantów. Nazywa się David Okullu i faktycznie będzie gościem najbliższej odsłony. Rozmowa będzie prowadzona w języku aczoli – niezwykle śpiewnym i melodyjnym. I to właśnie aczoli Okullu wspomni najbardziej zatrważające chwile swego życia, ale i wyjaśni afrykańskie zwyczaje jednania się plemion.

 

Więcej na: www.czerniecki.net
Najnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy