16 stycznia, 2014 00:27

Polska za wolną Ukrainą - koncert TV Republika na Kijowskim Majdanie


Już w najbliższą niedzielę 19 stycznia o godz.19.00 w Kijowie Telewizja Republika organizuje koncert specjalny będący wyrazem Solidarności z Ukrainą. W koncercie wystąpią największe polskie gwiazdy, imprezę poprowadzi ukraińska artystka Rusłana a Kijów i Warszawę połączy telemost. W tym samym czasie w warszawskim klubie Hybrydy o godz. 17.00 rozpocznie się bliźniacza impreza, w czasie której na telebimie zainstalowanym w stołecznym klubie będą pokazywane relacje z majdanu. Transmisja z Kijowa i z Hybryd od godz. 17.45 tylko na antenie telewizji Republika.

Choć w większości polskich mediów temat protestów w Kijowie bardzo przycichł to prawda jest taka, że nieprzerwanie od 2 miesięcy ludzie trwają na Majdanie, wierząc, że miejsce Ukrainy jest w gronie wolnych europejskich krajów. Aby wesprzeć ich aspiracje i okazać im naszą solidarność, w niedzielę 19 stycznia o godz. 19.00 lokalnego czasu (godz. 18.00 czasu polskiego) polscy artyści zagrają w Kijowie. Na scenie rozstawionej na majdanie odbędzie się koncert z udziałem polskich gwiazd: Marceliny, zespołu Pawła Kukiza oraz Darka Malejonka z Maleo Reggae Rockers. Wystąpi także łódzki zespół o wdzięcznej nazwie KGBand, czyli Krawczyk Grand Band. Wszyscy muzycy biorący udział w koncercie zrezygnowali ze swojego wynagrodzenia.
Razem z artystami w Kijowie będą dziennikarze i reporterzy Telewizji Republika z redaktorem naczelnym stacji Bronisławem Wildsteinem na czele.

Hasło kijowskiego koncertu to „Polska za wolną Ukrainą”, a organizatorem przedsięwzięcia jest Telewizja Republika. Przebieg całego zdarzenia już od godz. 17.45 będzie można śledzić na antenie TV Republika. Można się także wybrać do warszawskiego klubu Hybrydy, gdzie na telebimie możliwe będzie obejrzenie transmisji koncertu. Kijów i Warszawę połączą telemost i solidarnościowa inicjatywa muzyczna, ponieważ w klubie Hybrydy również odbywać się będzie koncert, podczas którego wystąpią m.in. ukraińscy artyści. Wśród nich znakomite polsko-ukraińskie trio Dagadana. Oprócz ich przebojów zabrzmią kameralne ukraińskie kolędy. Natomiast aktor Jerzy Zelnik będzie czytał teksty Zbigniewa Herberta przetłumaczone na język ukraiński. Całe spotkanie poprowadzi Tomasz Sakiewicz. Wstęp do Hybryd jest oczywiście wolny! Serdecznie zapraszamy do zabawy wszystkich chętnych.
W przerwach koncertu w studio Telewizji Republika przy ul Farbiarskiej, Piotr Barełkowski gościć będzie dziennikarzy i publicystów, którzy razem z nim skomentują aktualną sytuację polityczną na Ukrainie.
Niedzielny wieczór w Telewizji Republika zapowiada się gorąco – nie można tego przegapić! Poza tym jesteśmy przekonani, że ten koncert to ważny sygnał dla społeczności Ukrainy, ale także dla międzynarodowej opinii publicznej. To między innymi dzięki takim inicjatywom – płynącym z poczucia ludzkiej solidarności i bezinteresowności wiadomo, że kijowski Majdan żyje a protest na nim ciągle trwa.

Patronat medialny nad całym wydarzeniem objęli: dziennik Super Express, tygodnik Do Rzeczy, tygodnik Gazeta Polska oraz radio Warszawa.

koncertplakat_670NAJNOWSZE


POPULARNENajnowszePopularne

Patronaty
Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy