01 października, 2013 17:12

Dwa nowe programy w TV Republika


Telewizja REPUBLIKA cały czas się rozwija! Do swojej ramówki wprowadza właśnie dwie nowości

We wtorek 1 października rusza nowa, jeszcze bogatsza ramówka TV REPUBLIKA.

Oprócz znanych już i bardzo popularnych programów Bronisława Wildsteina, Anity Gargas, Ewy Stankiewicz, Tomasza Sakiewicza,  Cezarego Gmyza czy Rafała Ziemkiewicza widzowie Telewizji Republika dostają dwie jesienne nowości: „Za siódmą górą” czyli program podróżniczy Stefana Czernieckiego oraz satyryczne „Wolne żarty” Jana Pietrzaka.

W każdą sobotę o godz 13.05 przed telewizory i komputery zapraszać będzie podróżnik, dziennikarz, autor książek i kartograf – Stefan Czerniecki. Człowiek nietuzinkowy, wielbiciel latynoskiej koncepcji świata i badacz dziewiczych rejonów naszego globu. Podróżnik inny od wszystkich bo w przeciwieństwie do większości jego kolegów po fachu, Stefana Czernieckiego interesuje przede wszystkim człowiek: każda ludzka historia, każdy zwyczaj i każda legenda. Czerniecki szuka opowieści  o człowieku, o jego relacjach ze społecznością, z naturą, z Bogiem i w tym kontekście pokazuje świat. Od 5 października razem z Martą Jeżewską będzie to robił specjalnie dla widzów Telewizji Republika.

Trzy pierwsze odcinki programu „Za siódmą górą” poświęcone będą jednemu z ukochanych miejsc Czernieckiego – Buenos Aires - bo jak sam mówi, ujęty atmosferą latynoskiego lądu, spontanicznością na ulicy Buenos, pięknem południowoamerykańskiej różnorodności krajobrazu, szybko zorientował się, że jest to miejsce wyjątkowe i  że musi to miejsce pokazać.

 

za_siodma_ogolny_600

 

Jan Pietrzak, słynny twórca kabaretu „Pod Egidą” mówi, że piosenki które śpiewa w  „Wolnych żartach” nie mogłyby być puszczane w żadnej innej polskiej telewizji! Wydaje się, że jest to najlepsza reklama jego autorskiego satyrycznego programu, którego premierowy odcinek w Telewizji Republikamożna zobaczyć w każdą niedzielę o godz. 12.05.

Tego cotygodniowego komentarza najbardziej niepokornego z artystów - po prostu nie wolno przegapić.

 

 wp_600NAJNOWSZE


POPULARNENajnowszePopularne

Patronaty
Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy