14 marca 2018 21:30

24-letni piłkarz zmarł po treningu

sport, Niemcy, piłka nożna, Camara, Piłka, zawał serca, serce, śmierć, tragedia, piłkarz
pxhere.com

Zmarł piłkarz Berliner SC - Damantang Camara. Do tragedii doszło we wtorek, na krótko po treningu. 24-latek grał w piłkę mimo tego, że był świadomy swoich problemów z sercem. Lekarze ostrzegali go, że nie powinien uprawiać sportu.

Trener Wolf­gang Sandhowe w rozmowie z bild.de powiedział, że zaraz po treningu Camara upadł. Jego koledzy podjęli resuscytacje. Wkrótce przyjechała karetka, ale mimo udzielonej pomocy nie udało się uratować życia młodego zawodnika.

- Płasko oddychał. Ułożyliśmy go w pozycji bocznej ustalonej, reanimowaliśmy, przeprowadziliśmy masaż serca, wentylowaliśmy, momentalnie wezwaliśmy pogotowie ratunkowe (...) To najgorsze sceny, jakie widziałem w życiu. Nie zmrużyłem oka przez całą noc - powiedział Sandhowe.

Sandhowe przyznał, ze odradzał Camarze uprawianie sportu. 

Już w lipcu 2014 stracił przytomność przed jednym z meczów. Wtedy udało się go uratować. Lekarze odradzali mu kontynuowanie kariery. Wtedy zaczął się w zawodzie fizjoterapeuty, ale już po trzech latach wrócił do gry w piłkę. 

Damantang Camara osierocił dwuletniego synka. 

 
ASsportowe fakty/eurosport.interia

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy