13 września 2017 21:30

100 anonimowych zgłoszeń o bombach i 50 tys. ewakuowanych. Alarm terrorystyczny w Moskwie większy, niż przypuszczano

Rosja, Moskwa, Kreml, alarm
Flickr.com/Nastia/PD

Do moskiewskiej policji wpłynęło dziś co najmniej sto zgłoszeń o ładunkach wybuchowych w różnych częściach miasta. Ludzi ewakuowano z dworców kolejowych, centrów handlowych, Pierwszego Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego i Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Alarmy miały miejsce także w innych rejonach Rosji.

Jak donosi "Independent" policja wyprowadziła ludzi ze stacji Leningrad, Kijów i Kazań, a także centrów handlowych zlokalizowanych w pobliżu Placu Czerwonego.

Wcześniej informowaliśmy, że trwa ewakuacja ponad 10 tys. osób po serii kilkudziesięciu alarmów bombowych w Moskwie. Okazało się, że skala jest większa, niż przypuszczały służby i media na całym świecie.

Zgłoszenia o podłożonych bombach są najprawdopodobniej nagrywane wcześniej i przekazywane za pomocą telefonii internetowej. Nie wiadomo jeszcze, kto stoi za fałszywymi alarmami bombowymi - piszą rosyjskie media. 

Jak podaje BBC, istnieje podejrzenie, iż seria fałszywych alarmów to część zakrojonych na szeroką skalę ćwiczeń antyterrorystycznych. O wersji związanej z ćwiczeniami informują też niektóre lokalne media.

dspolsatnews.pl, bbcnews.co.uk, Tass, Independent

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy